Rezervasyon Sözleşmesi

22Eki

Rezervasyon Sözleşmesi

1. ÖDEME ŞEKLİ

1.1. Otelde konaklayacak Müşteri, Online rezervasyon sistemi aracığıyla kredi kartıyla yapılan ödemeler sırasında kendi kredi kartı bilgilerini sisteme girecektir.
1.2. Otel, kredi kartı bilgilerinin ve bilgilerin sunulduğu sistemin, bilgilerin herhangi durumda ve herhangi şekilde görünmesini veya kopyalanmasını engelleyen özel bir güvenlik sisteminin koruması altında olduğunu kabul eder. Otel, aynı zamanda, zarar verici programlar ve Müşterinin bilgisayarından kaynaklanan buna benzer program sistemleri ve müşterinin dikkatsizliği sebebiyle, bilgi ve belge ve sırların üçüncü şahıslar tarafından öğrenilmesi dolayısı ile meydana gelen zararı karşılamayacak ve bundan hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacaktır.
1.3. Müşteri, otele giriş sırasında otel elemanına; online rezervasyon kaydı yaparken verilen booking numarasını ibraz etmek zorundadır.
1.4. Fatura,Müşteriye hizmeti aldıktan sonra otelden çıkışı esnasında verilecektir. Müşteri faturasını çıkış esnasında almaz ise Müşterinin belirttiği adrese gönderilecektir. Eğer Müşteri, faturayı gönderecek adresi belirtmediyse fatura irtibat adresine gönderilecektir. Müşterinin yanlış adres belirtmesi, alıcıyı belirtmemesi veya alıcının belirtilen adreste bulunmaması nedenleri ile faturanın alınmamasından Otel sorumlu tutulmayacaktır.

1.5. Sitemizden yapılacak ödemeler USD olacaktır.Diğer ödeme yöntemlerinde (banka havaleleri,v.b) Euro,Dolar ve İngiliz Sterlini kullanılabilir.Döviz kurları ile alakalı bilgiler T.C Merkez Bankası tarafından sağlanmaktadır.

2. ÖDEMENİN İADE ŞEKLİ ve İPTALLER

2.1. Yapılan ödemenin tamamı,Müşterinin iptal talebini rezervasyon yaptığı tarih baz alınarak 15 (onbeş) gün önce  Otel’e iletmesi halinde yapmış olduğu ödeme,bu talebini takip eden 7 (yedi) iş günü içinde Otel tarafından komisyon,vergi,v.b. masraflar düşülerek kendisine  iade edilecektir.
2.2. İptal talebi,Müşterinin Rezervasyon yaptığı tarihinden 15 günden geç bir tarihte yapıldığı durumda, Müşteriden alınan konaklama ücretinin tamamının iadesi mümkün olmayacaktır ve müşteri bu tutarı otele cezai şart olarak ödediğini geri dönülemez olarak kabul ve beyan  etmiştir. İş bu sözleşme gereğince Müşterinin ödeyeceği cezai şart ve diğer tazminatlar için katma değer vergisi ödenmesi gerektiği takdirde müşteri yürürlükteki katma değer vergisini ödemek mecburiyetindedir.

2.3 Rezervasyonun Otel’e giriş tarihinden 29-15 gün öncesinden iptal edilmesi durumunda konaklama tutarının %50’si Müşteri’ye iade edilir,

2.4. Rezervasyonun Otel’e giriş tarihinden 14-7 gün öncesinden iptal edilmesi durumunda konaklama tutarının %20’si Müşteri’ye iade edilir,

2.5. Rezervasyonun Otel’e giriş tarihinden 6-0 gün öncesinden iptal edilmesi durumunda ise Müşteri’ye herhangi bir iade işlemi yapılmaz.
2.6. Rezervasyon kaydı sırasında, Kredi kartıyla yapılan ödemelerden yapılacak iade veya geri ödemeler, ödemenin yapıldığı Müşterinin kredi kartının ait olduğu banka hesabına ve/veya ödemenin gönderildiği banka hesabına otel tarafından geri yatırılacaktır.

2.7.Tüm iade işlemlerinde,Otel tarafından komisyon,vergi,v.b. masraflar düşülerek Müşteri’ye  iade edilecektir.